About Us

Lemon Garden Lodge, located 1 km from Cirali Beach, is nestled within a spacious lemon orchard. Our property features wooden bungalow houses. We offer complimentary Wi-Fi and free parking on-site. The accommodations at our property are air-conditioned and feature private bathrooms. You can relax on hammocks in our garden and other comfortable seating areas or read a book. You can also explore Cirali’s unique nature with our free bicycles. The bungalows at our property come with balconies and air conditioning.

The private bathrooms are equipped with a shower, hairdryer, and free toiletries. You can enjoy our open buffet breakfast with organic fruits and vegetables from our garden and homemade jams prepared by our mother. You can cool off at the bar with cold beverages and taste seasonal fruits. For dinner, we offer different regional dishes every evening.

Laundry service is available on-site. We are within walking distance to Yanartas (Chimera). Antalya Airport is 100 km away from the property.

LEVENT FİDAN
LEVENT FİDAN
2023-09-08
Çiçek kokulu, tertemiz bir tesis. Çok rahat ettik, teşekkür ederiz.
Seval Kılınç Aksu
Seval Kılınç Aksu
2023-09-07
Size Çıralı doğasını sonuna kadar yaşatan tatlı minik bungalovlara sahip güzel bir işletme. Son derece sessiz ve kafa dinlemek için harika. Odaları biraz küçük ama bu bizim için çok önemli değil açıkçası. Gün boyu sizlere çay ve kahve hizmeti sunuyorlar. Kaldığımız tüm akşamlar bahçede rahatlıkla oyun oynayıp çay kahve içtik. Kahvaltı çeşit olarak biraz az, onun harici hem lokasyonu hem doğası için kesinlikle kalınır.
Anton B
Anton B
2023-08-25
Room very fine, older but that's the whole vibe. Service was good, attentive. Location is great, good place for a walk, still close enough to the beach. Nice place for peace and quiet
poyraz poyraz
poyraz poyraz
2023-08-22
Gerçekten güzel sessiz manzarası güzel çalışanlar gayet ilgili güler yüzlü aile ile kalinabilecek güzel bir işletme. Standart güzel bir kahvaltısı var.kafa dinlemek doğayla başbasa kalmak için gürültüden uzak kalmak isteyenler için ideal.. mustafa bey gerçekten güvenilir dürüst bir insan.tesskkur ederim.

What Do We Offer You?

Open Buffet Breakfast

A Private Garden for Each Room

1 Kilometer Away from the Sea

Free Bicycles

Parking Area

Library

Our bungalows, nestled within a lemon orchard, await you just 1 km away from the sea.

For reservations or inquiries, please contact: